shape-top shape-bottom subpage-overlay 

Yardım

Sitemiz ve Muhabbet ile alakalı en sık karşılaşılan yardım konularını en alt da belirtmiş bulunmaktayız, aradığınız sorunun cevabını eğer ki sohbet sitemiz üzerinde ki bu menüden bulamazsanız lütfen chat'e girdikten sonra #Operhelp kanalını ziyaret ederek Operatör [@-&-~] olan arkadaşlarımızdan yardım isteyiniz.
Sohbet Üzerinde Nick'imi Nasıl Kayıt Edebilirim?

/msg NickServ Register şifreniz [email protected] adresiniz. Nick kayıt işlemini başarı ile kayıt edebilirsiniz. Nick kayıt etmede hala sorun yaşıyorsanız Sohbete bağlandıktan sonra #Help kanalını ziyaret edebilirsiniz.

Örnek : /msg Nickserv REGISTER 12345 [email protected]

Haksız Yere Sohbet Sunucusu ile Bağlantım Kesildi ne Yapabilirim?

Eğer ki sohbet sunucumuz üzerinden haksız yere uzaklaştırıldığınızı düşünüyorsanız ;

1 - Modeminizi resetleyerek yeniden bağlantı deneyebilirsiniz.

2 - Başka bir arkadaşınızı sohbet sunucumuz da bulunan #Operhelp kanalına yöndirerek IP üzerindeki banınızın açılması için yetkili arkadaşlardan yardım talep edebilirsiniz.

Muhabbet.Org da Nasıl Yetkili Olabilirim?

Eğer ki sizde sohbet sunucumuz içerisinde yetki almak istiyorsanız ilk yapmanız gereken şey nick'inizi kayıt altına almaktır. Nick'inizin kayıtlı olmasının ardından elbette ki hemen yetkili olabileceğinizi düşünmeyiniz, IRC Server'ımızda ne kadar eskiyseniz ve ne kadar seviliyorsanız bu kriterler doğrultusunda yetkilendirileceksiniz.

#TarzFM Radyo Kanalında Nasıl DJ Olabilirim?

Sizlerde DJ olmak isterseniz yapmanız gereken #TarzFM kanalında bulunan yetkili arkadaşlardan yardım almaktır. [@-&-~] gibi.

Sade bir dil ile daha evvel DJ olduğunuz yerleri söyleyip test yayını almak istediğinizi belirtebilirsiniz ardından yetkili arkadaşlarımızın yaptığı değerlendirme sonucunda tarafınıza müspet yada menfi yönde bilgi verilecektir.

Sohbet Edebilmek İçin Ücret Ödemem Gerekir mi?

IRC tabanlı Chat sitemiz tamamen ücretsiz hizmet vermektedir ve ücretsiz olacaktır. Şuan için yetkiler de ücretsizdir ek gelir kaynakları yaratıldığı sürece de yetkiler ücretsiz olmaya devam edecektir.

Sohbet Sununuzdaki Davranış Kuralları Nelerdir?

T.C yasalarınca yasaklanmış her türlü faaliyet sunucumuz üzerinde de geçerlidir. Tüm IP bilgileriniz (Giriş-Çıkış) kayıt altına alınmaktadır, chat sitemiz üzerindeki hal, hareket ve davranışlarınıza bu doğrultuda dikkat etmenizi önemle rica ederiz. Yasa dışı sohbet etmek, küfür etmek, başkasının telefon numarasını yada herhangi mecrada bulunan sosyal medya adresini yayınlamak suç teşkil etmektedir. Kesinlikle küfürlü nick yada kötü kelimeleri kullanmamanız yararınıza olacaktır aksi takdir de sunucumuz ile bağlantınız kesilir ve şahsınıza ait olan kanal ve rumuzlarınız kullanılamaz hale getirilir.

Nick'im yada Kanalıma El Koyuldu ne Yapabilirim?

Bildiğiniz üzere sohbet sunucumuz içerisinde bulunan tüm kanal ve nick'ler muhabbet.org'a aittir yalnızca kullanım hakkı sizindir, herhangi olumsuz davranışta bulunduysanız eğer #Operhelp kanalından gerekçe isteyebilirsiniz, suçunuzun farkındaysanız eğer iletişim sayfamızı kullanarak bize mail atabilirsiniz daha da detaylı bilgi isterseniz eğer sohbet'e bağlandıktan sonra /Rules komutunu uygulayabilirsiniz.

Unutmayınız ki sohbet sunucumuza bağlantı yaptığınız andan itibaren tüm kurallarımızı eksiksiz olarak kabul etmiş sayılırsınız.